beading.com.pl

Strona o lifestylu, domu i modzie.

Lifestyle

Czy warto sprowadzić auto z Niemiec?

Samochody sprowadzane do Polski z Niemiec wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Kierowcy z naszego kraju szukają u zachodniego sąsiada samochodów w dobrym stanie technicznym w atrakcyjnych cenach. Czy warto sprowadzić samochodów z Niemiec?

Dlaczego polski kierowca kupuje auto z Niemiec?

Co prawda na polskich stronach internetowych nie brakuje ciekawych ofert sprzedaży samochodów pochodzących z polskich salonów, ale wielu Polaków wciąż decyduje się na zakup samochodu od zachodniego sąsiada.

Dlaczego tak się dzieje? Bardzo ważnym czynnikiem jest stan techniczny pojazdu. Od wielu lat w Polsce panuje powszechna opinia, że auta pochodzące z Niemiec są zazwyczaj bardzo zadbane oraz na regularnie serwisowane. Co więcej, samochody oferowane przez niemieckie strony internetowe są bardzo bogato wyposażone, a często także bezwypadkowe. Gdy nabywcy uda się zakupić taki pojazd, to potrafi on mu służyć mu niezawodnie jeszcze przez szereg długich lat.

Import auta z Niemiec – czy nadal się opłaca?

W ubiegłym roku do Polski zostało sprowadzonych blisko 940 tysięcy aut z zagranicy. Aż 547 376 z nich przyjechało zza naszej zachodniej granicy. Jest to ponad 50 procent całego importu aut do naszego kraju. Obecnie co drugi kierowca z Polski porusza się samochodem ściągniętym z Niemiec. Czym to jest spowodowane? Po pierwsze tym, że odległość łącząca nasz kraj z Niemcami jest stosunkowo nieduża. To sprawia, że opłaca się pojechać do tego kraju i poszukać dobrego samochodu. Po drugie na rynku niemieckim jest ogromny wybór samochodów. W związku z tym każdy kierowca może bez problemu wybrać sobie wymarzony model. Wielki boom na zakup samochodu z Niemiec trwa nieprzerwanie od lat 90 – tych ubiegłego stulecia.

Cena sprowadzanych do Polski samochodów jest uzależniona od parametrów technicznych oraz od stanu ich blacharki. Polacy najczęściej wybierają marki takie jak: Audi, Volkswagen oraz BMW. Pojazdy te można bez problemu znaleźć w różnym wieku, a co z tym idzie przeróżnych cenach.

Obecnie za kupno kilkuletniego, dobrego, używanego samochodu z Niemiec trzeba wydać około 10 tys. euro. Indywidualne poszukiwanie oraz sprowadzenie auta dla wielu osób może być bardzo uciążliwe, a często także niebezpieczne. Aby, nie stać się ofiarą oszustwa warto polecić sprowadzenie samochodu sprawdzonej firmie, która posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. W tym celu wystarczy wejść na stronę https://carforfriend.pl/ i skorzystać z usług doświadczonych fachowców. Pracownicy tej firmy zajmują się znalezieniem odpowiedniego samochodu, załatwieniem niezbędnych formalności oraz zakupem i przywozem go do domu klienta.