Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czy warto sprowadzić auto z Niemiec?

7 czerwca 2022


Samochody sprowadzane do Polski z Niemiec wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Kierowcy z naszego kraju szukają u zachodniego sąsiada samochodów w dobrym stanie technicznym w atrakcyjnych cenach. Czy warto sprowadzić samochodów z Niemiec?

Dlaczego polski kierowca kupuje auto z Niemiec?

Co prawda na polskich stronach internetowych nie brakuje ciekawych ofert sprzedaży samochodów pochodzących z polskich salonów, ale wielu Polaków wciąż decyduje się na zakup samochodu od zachodniego sąsiada.

Dlaczego tak się dzieje? Bardzo ważnym czynnikiem jest stan techniczny pojazdu. Od wielu lat w Polsce panuje powszechna opinia, że auta pochodzące z Niemiec są zazwyczaj bardzo zadbane oraz na regularnie serwisowane. Co więcej, samochody oferowane przez niemieckie strony internetowe są bardzo bogato wyposażone, a często także bezwypadkowe. Gdy nabywcy uda się zakupić taki pojazd, to potrafi on mu służyć mu niezawodnie jeszcze przez szereg długich lat.

Import auta z Niemiec – czy nadal się opłaca?

W ubiegłym roku do Polski zostało sprowadzonych blisko 940 tysięcy aut z zagranicy. Aż 547 376 z nich przyjechało zza naszej zachodniej granicy. Jest to ponad 50 procent całego importu aut do naszego kraju. Obecnie co drugi kierowca z Polski porusza się samochodem ściągniętym z Niemiec. Czym to jest spowodowane? Po pierwsze tym, że odległość łącząca nasz kraj z Niemcami jest stosunkowo nieduża. To sprawia, że opłaca się pojechać do tego kraju i poszukać dobrego samochodu. Po drugie na rynku niemieckim jest ogromny wybór samochodów. W związku z tym każdy kierowca może bez problemu wybrać sobie wymarzony model. Wielki boom na zakup samochodu z Niemiec trwa nieprzerwanie od lat 90 – tych ubiegłego stulecia.

Cena sprowadzanych do Polski samochodów jest uzależniona od parametrów technicznych oraz od stanu ich blacharki. Polacy najczęściej wybierają marki takie jak: Audi, Volkswagen oraz BMW. Pojazdy te można bez problemu znaleźć w różnym wieku, a co z tym idzie przeróżnych cenach.

Obecnie za kupno kilkuletniego, dobrego, używanego samochodu z Niemiec trzeba wydać około 10 tys. euro. Indywidualne poszukiwanie oraz sprowadzenie auta dla wielu osób może być bardzo uciążliwe, a często także niebezpieczne. Aby, nie stać się ofiarą oszustwa warto polecić sprowadzenie samochodu sprawdzonej firmie, która posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. W tym celu wystarczy wejść na stronę https://carforfriend.pl/ i skorzystać z usług doświadczonych fachowców. Pracownicy tej firmy zajmują się znalezieniem odpowiedniego samochodu, załatwieniem niezbędnych formalności oraz zakupem i przywozem go do domu klienta.

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto używać perfum arabskich
Jak efektywność zawodowa zależy od snu
Nowoczesne systemy kominowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne systemy kominowe