beading.com.pl

Strona o lifestylu, domu i modzie.

Lifestyle Uroda

Jakie maseczki do twarzy warto kupić? Podaruj skórze to, co najlepsze!

Z pewnością zauważyłaś, że w drogeriach i sklepach jest duży wybór najróżniejszych maseczek. Są te w płachcie, peel-off, w proszku, żelu, kremie i wiele, wiele więcej. Można dostać niemałego zawrotu głowy od wszystkich tych produktów! Jednak czy na pewno wszystkie te maski są tak super, jak o nich mówią? Okazuje się, że warto znać prawdziwe perełki, które rzeczywiście dobrze działają. Nie każdy typ maseczki powinniśmy używać! Oto te sprawdzone i pewne produkty.

Glinki są zawsze dobre! Do każdego rodzaju cery

Najbardziej naturalną maską, którą warto mieć w swojej kosmetyczce, jest glinka. Występuje ona w różnych wariantach, co pozwala na jej idealne dobranie do naszego typu cery. Glinka to sprawdzony sposób na oczyszczenie skóry, ale także nawilżenie i czy wyrównanie kolorytu. Przy cerze tłustej, ze skłonnościami do wyprysków potrafi ona zdziałać cuda! Jednak posiadaczki wrażliwej skóry powinny postawić na glinkę białą, gdyż jest najłagodniejsza. Ogólnie przygotowanie takiej maseczki zwykle odbywa się w domu. Produkt kupujemy w postaci proszku, który mieszamy z wodą bądź hydrolatem. Kluczowe jest to, że glince nie można pozwolić wyschnąć! Należy cały czas nawilżać ją wodą, np. za pomocą atomizera.

Maski w płachcie – odpowiednie dla Twojej cery

Do wyboru mamy bardzo dużo masek w płachcie. Jest to świetny sposób na dogłębne nawilżenie, ujędrnienie skóry, wniknięcie składników odżywczych czy też po prostu relaks. Maska przyjemnie chłodzi i pozostawia na skórze wiele cennych elementów. Warto stawiać na naturalne maski w płachcie, które rzeczywiście są mocno nasączone i niosą dużo dobra! W każdej drogerii dostaniemy sprawdzone produkty. W Internecie można znaleźć całą masę opinii na temat poszczególnych masek w płachcie, co w dużym stopniu ułatwi decyzję, którą wybrać.

Maski peel-off – czy warto je kupować?

Jeszcze niedawno maski typu peel-off były bardzo popularne. Stosowało się je w celu wyciągania wągrów z nosa, brody czy czoła. Jednak obecnie mocno się od nich odchodzi. Dlaczego? Takie maski peel-off mocno działają na naszą skórę w sposób mechaniczny. Mogą naruszyć wierzchnią warstwę skóry i spowodować mocne podrażnienia. Dlatego właśnie zdecydowanie lepiej wybrać inne typy masek! Do wyboru jest ich tak wiele, że na pewno damy radę wybrać coś dla siebie. Sprawdź więcej informacji tutaj: http://www.onlinedrogeria.pl.