Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jakie wybrać rajstopy na zimę?

5 listopada 2021 rajstopy na zimę

Zima to okres, w którym trzeba przywiązywać szczególną uwagę do tego, by okrycia na nogi były nie tylko eleganckie, ale także odpowiednio chroniły przed zimnem.

Grubość przede wszystkim!

Niezależnie od tego, jaki kolor czy wzór lubią Panie, jednym z najważniejszych kryteriów, którymi należy kierować się podczas wyboru rajstop w okresie zimowym, jest ich grubość. Nie ma w tym nic zaskakującego – zima to okres, który nas nie rozpieszcza. Poranne, zimowe mrozy mogą być uciążliwe nawet dla osób opatulonych w grube, puchowe kurtki i ciepłe płaszcze. Kobieta, której nogi okrywają jedynie cienkie rajstopy, będzie zatem cierpieć katusze.

Rzecz jasna, Panie mogą uniknąć tej niekomfortowej sytuacji w okresie zimowym. Wbrew pozorom, rozwiązanie problemu jest dość proste – wystarczy zaopatrzyć się w produkty o odpowiedniej grubości.

Jaka jest optymalna grubość rajstop?

Jak określa się w tym przypadku grubość? Służą do tego jednostki DEN (skrót ten pochodzi od słowa denier określającego gęstość materiału). O ile na chłodne jesienne dni lub początek zimowych przymrozków wystarczająca będzie grubość wynosząca około 40-50 DEN, to w przypadku długich okresów mrozu warto wybrać wariant bardziej odporny na niskie temperatury. O jakiej grubości mowa? Rozwiązaniem na silne, siarczyste mrozy jest okrycie na nogi o grubości wynoszącej około 60-70 DEN. Jeśli Panie są wyjątkowo wrażliwe na niskie temperatury powietrza i źle znoszą mrozy, to mogą pokusić się o jeszcze bardziej zaawansowany wariant, czyli produkty cechujące się grubością na poziomie 80 DEN, 100 DEN, a nawet 120 DEN – są to tzw. okrycia w pełni kryjące.

Choć niektóre kobiety mogą obawiać się, że takie rozwiązanie ochroni je wprawdzie przed mrozem, lecz nie zapewni eleganckiego wyglądu, to na szczęście pogląd ten nie jest prawdziwy. Produkty o takiej grubości nie tylko stanowią skuteczną zaporę przed niskimi temperaturami (jest to szczególnie istotne w przypadku skóry wrażliwej), ale także zapewniają elegancję –są one ozdobione w atrakcyjne wzory (np. serduszka).

Jak wybrać odpowiedni sklep?

Na rynku można znaleźć wielu sprzedawców oferujących rajstopy na zimę. Ważne jest jednak, by przed wyborem sprawdzić opinie na temat danego dostawcy (np. na internetowych forach, w których udzielają się kobiety). Dzięki temu można dowiedzieć się, czy produkty oferowane w danym sklepie są dobrej jakości, a stosunek sprzedawcy do klienta –odpowiedni.

Do takich firm należy m.in. Conteshop.pl. W jego ofercie znajduje się szeroka gama produktów różniących się między sobą pod względem:

• grubości,
• koloru,
• materiału (poliamid, poliester, elastan),
• wzory (produkty imitujące pończochy, ozdobione wzorami geometrycznymi, z lureksem itd.)

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

marynarki damskie
rajstopy na zimę
Co założyć by czuć się dobrze

Jesteś zainteresowany reklamą?

Co założyć by czuć się dobrze