Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kosmetyki w walce z wypryskami – jakie są najbardziej skuteczne?

11 czerwca 2021

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie miał pryszcza! Niestety, ale Ci nieprzyjaciele przydarzają się każdemu! Najgorsze jest to, że zwykle pojawiają się wtedy, gdy najbardziej chcemy wyglądać pięknie i nieskazitelnie… Czy jest jakiś sprawdzony sposób, aby szybko się ich pozbyć? Tak! Na szczęście mamy dostępnych wiele produktów, które pomagają nam w walce z wypryskami. Wystarczy tylko udać się do drogerii albo… apteki! Oto, co warto przetestować w walce z wypryskami.

Hity z apteki na pryszcze – co naprawdę działa?

Prawdziwym hitem w walce z pryszczami są produkty dostępne w aptece! Choć nie zostały one stricte stworzone właśnie do wyprysków, to świetnie sobie z nimi radzą. Co więcej, kosztują tylko kilka złotych! Mowa tu o maści ichtiolowej lub cynkowej. Obie świetnie działają na pryszcze, ale robią to w różny sposób. Pierwsza jest odpowiednia do zmian podskórnych oraz nawracających, kiedy chcemy pozbyć się zalegającej ropy. Maść wyciąga wszystko na zewnątrz, a następnie pozwala na szybkie zagojenie się zmiany. Z kolei maść lub pasta cynkowa działają wysuszająco i antybakteryjnie, przez co małe pryszcze szybko znikają. Każdy może dobrać taki produkt, jaki akurat jest mu potrzebny!

Jakie kosmetyki są dobre w walce z pryszczami?

Jeśli chodzi o produkty działające punktowo, to powstało ostatnio wiele żeli do nakładania na zmiany. Mają one zwykle działanie podobne do maści cynkowej. Jeśli jednak chcesz zadziałać ogólnie i bardziej oczyścić oraz wyregulować pracę skóry, to wprowadź do codziennej pielęgnacji niacynamid. To naprawdę świetny kosmetyk w walce z pryszczami! Jednak trzeba z nim uważać. Najlepiej na początku nałożyć niewielką ilość na skórę w niskim stężeniu. Stopniowo zwiększa się częstotliwość używania niacynamidu oraz jego stężenie. Dzięki temu nie narazimy się na niepożądaną reakcję na skórze.

Nigdy więcej pryszczy! Skuteczna walka z wypryskami

Te sprawdzone sposoby na pryszcze pozwolą Ci szybko się z nimi pożegnać i już nigdy nie dasz się im zaskoczyć! Więcej o pielęgnacji poczytasz na stronie: http://kosmetykidlamojejurody.pl/. Pamiętaj jednak o tym, że czasem wypryski pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Mogą być reakcją na to, co jemy, na stres, na aktywność, na dany kosmetyk i wiele, wiele więcej, Warto więc obserwować skórę i jej zachowanie! Unikaj czynników, które powodują wypryski, a już nigdy nie będziesz musiał szukać sposobów na ich usunięcie!

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto używać perfum arabskich
Jak efektywność zawodowa zależy od snu
Nowoczesne systemy kominowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne systemy kominowe