Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kroki w pielęgnacji, o których być może zapominasz!

22 czerwca 2021

Świadoma pielęgnacja jest teraz w modzie! To bardzo dobry znak, gdyż coraz więcej osób zaczyna interesować się odpowiednim podejściem do dbania o siebie. Pielęgnacja zapewnia nam piękną skórę, włosy i ciało. Co więcej, dzięki świadomemu doborowi kosmetyków możemy dłużej zachować młody wygląd. Nie jesteśmy też narażeni na różne problemy skórne czy ze stanem włosów. Jednak czasem nawet myśląc, że dobrze prowadzimy swoją pielęgnację, wcale tak nie jest! Oto kilka kwestii, o których często zapominamy, a są bardzo ważne!

Pielęgnacja włosów – o czym często się zapomina?

Czasem myślimy, że dobrze dobrany szampon to wszystko. Absolutnie nie! Obowiązkowo przy każdym myciu włosów należy pamiętać także o odżywce. W zależności od typu włosów należy dobrać odpowiedni typ odżywki. Najlepiej mieć w zanadrzu trzy rodzaje: emolientową, humektantową oraz proteinową. Często problemem wielu osób są połamane końce włosów oraz ich rozdwajanie. To także wynika z zaniedbania kroków pielęgnacyjnych! Koniecznie zacznij zabezpieczać swoje włosy olejkiem lub serum silikonowym. Wtedy ochronisz pasma przed uszkodzeniami mechanicznymi. Więcej o kosmetykach do włosów przeczytasz na: http://www.sophieczerymojasklep.pl.

Pielęgnacja twarzy – o czym zdarza się zapomnieć?

Kroków pielęgnacji twarzy jest całkiem sporo. Jest to w sumie najbardziej zaawansowana rutyna dbania o siebie. Dlatego często dochodzi tu do pomyłek czy właśnie zapominania o ważnych aspektach. Wiele osób na przykład wciąż nie stosuje kremu z filtrem UV! Powinniśmy o nim pamiętać nie tylko latem, ale przez cały rok! Słońce oddziałuje na naszą twarzy nawet w pochmurne dni. Każda poranna pielęgnacja powinna kończyć się nałożeniem kremu z filtrem. Wtedy mamy odpowiednią ochronę! Kolejna rzecz, o której zdarza nam się zapomnieć to brak dokładnego oczyszczenia twarzy. Czasem stosujemy albo tylko sam płyn do demakijażu, albo sam żel do mycia twarzy. Trzeba używać obu tych produktów!

Świadoma pielęgnacja to dobra pielęgnacja

Choć czasem można się w tym wszystkim pogubić, to naprawdę warto zagłębiać się w tematykę świadomej pielęgnacji. Nie zapominaj o żadnym kroku, a wtedy na pewno Twoja skóra, ciało i włosy odpłacą się pięknym wyglądem! Obecnie mamy bardzo łatwy dostęp do wielu informacji, dlatego możesz rozwiać swoje wątpliwości krótkim researchem w Internecie! Pamiętaj o dobraniu odpowiednich kosmetyków i już nigdy nie popełniaj tych błędów!

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto używać perfum arabskich
Jak efektywność zawodowa zależy od snu
Nowoczesne systemy kominowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne systemy kominowe