Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Marynarki damskie – czego nie wiesz o ich stylizowaniu?

22 grudnia 2022 marynarki damskie

Może się wydawać, że marynarki damskie nie są elementem trudnym do wystylizowania. Fakt, że w wielu przypadkach po prostu prezentują się dobrze i nie potrzebują większych ozdobników, natomiast warto dowiedzieć się, co zrobić, aby stylizacja z marynarką przyciągała uwagę! Poznaj nasze sprawdzone triki modowe i porady, z których po prostu warto skorzystać! Przeczytaj ten artykuł zanim wybierzesz się na zakupy. 


Kiedy warto nosić marynarki damskie?

Marynarki damskie niezbyt często są pierwszym wyborem podczas zakupów. Wielu kobietom kojarzą się po prostu z eleganckim ubiorem, w którym niekoniecznie czują się dobrze. Tak, źle dobrane marynarki damskie mogą krępować ruchy, co powoduje, że nie spoglądamy na nie łaskawym okiem. W takim przypadku decydujemy się nosić je jedynie wtedy, kiedy jest to niezbędne. Czyli właściwie kiedy?

Marynarki damskie są nierzadko nieodłącznym elementem eleganckiego stroju w pracy biurowej. Nosimy je również podczas ważnych uroczystości i wydarzeń wymagających tego, aby uszanować obowiązujący podczas nich dress code. Warto jednak rozważyć noszenie marynarki również na co dzień, tylko w tym przypadku należy wiedzieć, jak odpowiednio ją stylizować.

Czy wiesz, jak stylizować marynarki damskie we właściwy sposób?

Stylizowanie marynarki należy rozpocząć od wyboru właściwego modelu tego ubrania. W oficjalnych strojach wybieramy warianty doskonale dopasowane do sylwetki. Nie mogą być ani za krótkie, ani za długie. Wersje kończące się na wysokości wcięcia w talii to nie przypadek, mogą być doskonałym sposobem na podkreślenie figury, jednak te niekoniecznie pasują do każdej okazji.

W przypadku luźniejszego zestawu możemy postawić na marynarki damskie typu oversize. Przypominają one nieco modele podebrane z męskiej szafy. Bardzo często w do takich stylizacji dodawane są torebki typu jamnik.

To, jak będziemy stylizować marynarki damskie zależne jest oczywiście od tego, gdzie będziemy je nosić. Jeżeli ma być to elegancki, oficjalny strój, to tutaj stawiamy na dopasowane spódnice, na przykład ołówkowe. A spodnie? Co warto wiedzieć o łączeniu ich z marynarką?

Sprawdź, jakie spodnie damskie pasują do marynarki

Spodnie damskie, które idealnie pasują do marynarki to przede wszystkim cygaretki czy klasyczne spodnie materiałowe prasowane w kant. W takim przypadku otrzymujemy oczywiście elegancką stylizację. A co jeśli zależy nam na tym, aby była ona mniej oficjalna? Wystarczy zamienić spodnie damskie na przykład na jeansy! Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest zestawienie sportowej marynarki z prostą koszulką z długim rękawem (na przykład w paski), spodniami typu mom jeans oraz sportowymi butami. To idealna stylizacja na zakupy czy wyjście z przyjaciółmi. 

Jeżeli lubimy luźne spodnie damskie, to w naszej garderobie powinny znaleźć się na przykład kuloty. Nie zawsze musimy też dbać o to, aby zarówno górna część stroju, jak i dół były w tym samym kolorze. Możemy mieszać ze sobą nie tylko kolory, ale także i ciekawe printy, co pozwoli nam stworzyć nieco ekstrawagancki look. 

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

marynarki damskie
rajstopy na zimę
Co założyć by czuć się dobrze

Jesteś zainteresowany reklamą?

Co założyć by czuć się dobrze