Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Piłki tenisowe – jakie polecane są dla początkujących?

28 września 2022 piłka tenisowa


Do gry w tenisa stosuje się różne rodzaje piłek. Jakie z nich najczęściej polecane są dla osób początkujących?

W sklepach tenisowych piłka tenisowa jest produktem dostępnym w wielu wariantach. Wobec tego bardzo często pojawia się wówczas pytanie dotyczące ich doboru. Co sprawdzi się dla osób początkujących? Warto poznać bliżej rodzaje piłek oraz ich zastosowanie.

Rodzaje piłek do gry w tenisa ziemnego

Chociaż dla laika piłka tenisowa może wyglądać zawsze tak samo, to jednak każdy gracz w tenisa powinien pamiętać o tym, że wykorzystuje się różne rodzaje piłek w zależności od ich budowy.

Najczęściej wyróżnia się trzy główne rodzaje piłek do gry w tenisa, a dokładnie są to:

1. Piłki bezciśnieniowe

2. Piłki ciśnieniowe

3. Piłki juniorskie – niskociśnieniowe

Każda powyższa piłka tenisowa różni się od kolejnej ciśnieniem, jakie panuje w jej środku. Piłki ciśnieniowe mają zatem wysokie ciśnienie, te bezciśnieniowe nie mają go w ogóle. Niskociśnieniowe mają natomiast ciśnienie dość niskie.

Piłki bezciśnieniowe

Tego typu piłki są najczęściej rekomendowane dla osób początkujących, ponieważ wyróżniają się one dużą wytrzymałością oraz niskimi cenami. Sprawdzają się zatem podczas zdobywania umiejętności na korcie tenisowym.

Są to piłki, które mają dość grube ścianki, dlatego też są one twardsze oraz cięższe. To powoduje, że mogą być one też dość mało komfortowe, zwłaszcza dla graczy o mniejszej sile. 

Bezciśnieniowe piłki najczęściej oferowane są luzem – w workach albo w wiadrach. Można kupić je również w bardzo atrakcyjnych cenach.

Piłki ciśnieniowe

Drugim wariantem jest piłka tenisowa ciśnieniowa. Takie piłki produkowane są tak, by w ich wnętrzu panowało wysokie ciśnienie. To powoduje, że podczas gry dają one wrażenie lżejszych odbić. Są przez to wygodniejsze dla graczy, a przy tym dają możliwość silniejszych odbić.

Ciśnieniowe piłki najczęściej polecane są dla graczy z większym doświadczaniem, ale mogą również sięgnąć po nie początkujący, gdy celem jest podwyższenie komfortu gry. 

Takie piłki do tenisa ziemnego wyróżniają się jednak dość wysokimi cenami w porównaniu do piłek bezciśnieniowych. Trzeba też pamiętać o tym, że z czasem tracą one również swoje wysokie ciśnienie, więc wymagają w takiej sytuacji regularnej wymiany na nowe. 

Wysokociśnieniowe piłki tenisowe oferowane są w specjalnych opakowaniach w formie tuby, które pozwalają na zachowanie ich wysokiego ciśnienia.

Piłki niskociśnieniowe

Również w sprzedaży można znaleźć piłki określane jako niskociśnieniowe. Taka piłka tenisowa dedykowana jest przede wszystkim dla juniorów.

Juniorskie piłki tenisowe wyróżniają się niskim ciśnieniem, które powoduje, że gra jest wygodniejsza i mniej męczy, natomiast nie są one aż tak szybkie jak piłki wysokociśnieniowe. To powoduje, że bardzo dobrze nadają się do nauki.

Wszystkie z powyższych rodzajów piłek tenisowych można zakupić w dobrych sklepach specjalizujących się w sprzedaży wyposażenia tenisowego. Zamówienia na tego typu wyposażenie potrzebne do gry w tenisa można również łatwo składać przez internet.

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto używać perfum arabskich
Jak efektywność zawodowa zależy od snu
Nowoczesne systemy kominowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne systemy kominowe