Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

SPA w Twoim domu – zrelaksuj się!

26 czerwca 2021

Coraz popularniejsze staje się dbanie nie tylko o swój wygląd, ale także zdrowie ciała. Częstym problemem jest napięcie i stres, który mocno się na nas odbija. Objawia się to bólem oraz złym samopoczuciem. Stres często gromadzi się w mięśniach i plecach, w okolicy szyi i barków. Na szczęście jest wiele sposobów, aby nieco zniwelować skutki nerwów. Warto pomyśleć o takim codziennym rozluźnieniu w naszej bieganinie! Oto jak zorganizować spa w swoim domu!

Jak zadbać o swoje ciało w domu?

Akupresura może kojarzyć nam się z akupunkturą. Są to jednak dwa odmienne rodzaje medycyny naturalnej. Łączy je mimo to przedrostek “aku”, który w obu przypadkach wskazuje na nakłuwanie, kłucie, ucisk. Jednak w przypadku akupresury nie musimy się bać, że w domu będziemy wbijać w siebie szpilki! Chodzi tu o metody masażu, w których wykorzystuje się ucisk. Można skorzystać z takiego masażu wykonanego przez profesjonalnego masażystę. Jednak obecnie bardzo popularne stały się specjalne maty, które każdy z nas może mieć w swoim domu.

Wieczór tylko dla Ciebie – domowe SPA

Wieczór z bardzo bogatą pielęgnacją może być niezwykle relaksujący. Zacznij od kąpieli z ulubioną kulą lub solą, które pięknie pachną. Dodaj też płyn, który stworzy dużo piany! Daj sobie kilkanaście minut na relaks i rozluźnienie ciała. Gorąca kąpiel otworzy też Twoje pory, co ułatwi potem dalsze kroki w pielęgnacji. Warto też teraz pomyśleć o depilacji, gdy skóra jest zmiękczona. Istnieje mniejsze ryzyko podrażnień! Zadbaj także o swoje włosy – maska na kilkanaście minut świetnie je odżywi. Koniecznie nałóż także coś dodatkowego na twarz! Na sam koniec nabalsamuj ciało i jeszcze raz odpręż. Taka pielęgnacja pomoże Ci zapomnieć o nerwach, a także pozwoli zrelaksować. Mięśnie się rozluźniają, a nasze włosy i buzia będą odpowiednie zadbane! Więcej o pielęgnacji na enebio.pl.

Relaks w domu – pomyśl o sobie!

Czasem warto nie myśleć o niczym innym, tylko o sobie. Tak zadbane ciało, to także odprężony umysł. Domowe spa jest idealnym sposobem na zapomnienie o wszelkich troskach i postawienie tylko na siebie. Kąpiel, maseczka, dodatkowa pielęgnacja i od razu czujemy się lepiej! Takie SPA działa zarówno na nasze zmysły, jak węch i wzrok, jak i całe ciało. Koniecznie wypróbuj te sposoby na zapomnienie o codziennym stresie! Zdrowie ciała, ale też umysłu, jest bardzo ważne, aby mieć siłę na kolejne dni pełne wyzwań. Pamiętaj o tym!

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto używać perfum arabskich
Jak efektywność zawodowa zależy od snu
Nowoczesne systemy kominowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne systemy kominowe