beading.com.pl

Strona o lifestylu, domu i modzie.

Lifestyle Uroda

SPA w Twoim domu – zrelaksuj się!

Coraz popularniejsze staje się dbanie nie tylko o swój wygląd, ale także zdrowie ciała. Częstym problemem jest napięcie i stres, który mocno się na nas odbija. Objawia się to bólem oraz złym samopoczuciem. Stres często gromadzi się w mięśniach i plecach, w okolicy szyi i barków. Na szczęście jest wiele sposobów, aby nieco zniwelować skutki nerwów. Warto pomyśleć o takim codziennym rozluźnieniu w naszej bieganinie! Oto jak zorganizować spa w swoim domu!

Jak zadbać o swoje ciało w domu?

Akupresura może kojarzyć nam się z akupunkturą. Są to jednak dwa odmienne rodzaje medycyny naturalnej. Łączy je mimo to przedrostek “aku”, który w obu przypadkach wskazuje na nakłuwanie, kłucie, ucisk. Jednak w przypadku akupresury nie musimy się bać, że w domu będziemy wbijać w siebie szpilki! Chodzi tu o metody masażu, w których wykorzystuje się ucisk. Można skorzystać z takiego masażu wykonanego przez profesjonalnego masażystę. Jednak obecnie bardzo popularne stały się specjalne maty, które każdy z nas może mieć w swoim domu.

Wieczór tylko dla Ciebie – domowe SPA

Wieczór z bardzo bogatą pielęgnacją może być niezwykle relaksujący. Zacznij od kąpieli z ulubioną kulą lub solą, które pięknie pachną. Dodaj też płyn, który stworzy dużo piany! Daj sobie kilkanaście minut na relaks i rozluźnienie ciała. Gorąca kąpiel otworzy też Twoje pory, co ułatwi potem dalsze kroki w pielęgnacji. Warto też teraz pomyśleć o depilacji, gdy skóra jest zmiękczona. Istnieje mniejsze ryzyko podrażnień! Zadbaj także o swoje włosy – maska na kilkanaście minut świetnie je odżywi. Koniecznie nałóż także coś dodatkowego na twarz! Na sam koniec nabalsamuj ciało i jeszcze raz odpręż. Taka pielęgnacja pomoże Ci zapomnieć o nerwach, a także pozwoli zrelaksować. Mięśnie się rozluźniają, a nasze włosy i buzia będą odpowiednie zadbane! Więcej o pielęgnacji na enebio.pl.

Relaks w domu – pomyśl o sobie!

Czasem warto nie myśleć o niczym innym, tylko o sobie. Tak zadbane ciało, to także odprężony umysł. Domowe spa jest idealnym sposobem na zapomnienie o wszelkich troskach i postawienie tylko na siebie. Kąpiel, maseczka, dodatkowa pielęgnacja i od razu czujemy się lepiej! Takie SPA działa zarówno na nasze zmysły, jak węch i wzrok, jak i całe ciało. Koniecznie wypróbuj te sposoby na zapomnienie o codziennym stresie! Zdrowie ciała, ale też umysłu, jest bardzo ważne, aby mieć siłę na kolejne dni pełne wyzwań. Pamiętaj o tym!