Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie zdjęcie na pomnik?

13 stycznia 2023 zdjęcie na pomnik

Zdjęcie na monumencie upamiętniającym daną osobę stanowi swego rodzaju hołd. Powinno więc ono być odporne na czynniki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Pojawia się więc pytanie — jakie zdjęcie na pomnik będzie trwałą pamiątką po zmarłej osobie?

O czym należy pamiętać przy wyborze zdjęcia na pomnik?

Jest kilka kwestii, które należy wziąć pod rozwagę na etapie wyboru zdjęcia na pomnik. Niezależnie czy ma to być zdjęcie na pomnik w krysztale, czy też w dowolnym innym materiale.

Poniżej najważniejsze kryteria:

  • Zdjęcie wysokiej jakości — trzeba pamiętać, że fotografia będzie w niedużym rozmiarze, a więc musi mieć ona wysoką jakość. Osoba na niej przedstawiona powinna być dobrze widoczna.
  • Odpowiedni rozmiar — warto zwrócić uwagę na to, jak duży jest pomnik. Od tego w pewnym stopniu może zależeć wybór rozmiaru fotografii.
  • Ton zdjęcia — fotografia na pomniku stanowi swego rodzaju upamiętnienie osoby, Dobrze więc, jeśli będzie oddawać charakterystyczne cechy, z którymi osoba zmarła jest kojarzona. 
  • Wola osoby zmarłej — choć bliskiej nam osoby nie ma już z nami, na pewno domyślamy się, jakie zdjęcie chciałaby ona widzieć na swoim grobie. Warto to wziąć pod uwagę. 
  • Odporność na warunki atmosferyczne — jako że groby praktycznie zawsze są na odsłoniętej przestrzeni, należy pamiętać o odpowiedniej trwałości fotografii (ten temat poruszymy w dalszej części artykułu).

Trwałość wykonania

Wybór techniki i materiałów, z których chcemy wykonać zdjęcie ma wpływ na trwałość rozwiązania. Jednocześnie od wyboru w tym obszarze zależy koszt całego przedsięwzięcia. Warto więc znaleźć odpowiedni balans między trwałością wykonania, a ceną. 

Zdjęcie na kamieniu

Dobrym wyborem może być fotografia wykonana na kamieniu. Kamień stanowi całkiem trwały materiał — jest on odporny na działanie czynników takich jak deszcz, wiatr, promieniowanie UV i stosunkowo niedrogi. Najczęściej tego typu realizacje są wykonywane z wykorzystaniem marmuru lub granitu. 

Zdjęcie w krysztale

Kryształ to również słuszny wybór, jeśli chodzi o zdjęcie na pomnik. Ma jedną istotną przewagę w stosunku do kamienia — mianowicie, jest on przeźroczysty. Dzięki temu można osiągnąć ciekawy efekt świetlny.

Alternatywna opcja

Można również sięgnąć po zdjęcie w porcelanie. Ten materiał jest również trwały i odporny na ewentualne czynniki uszkadzające zdjecie. 

Jakie zdjęcie na pomnik? Nasza podpowiedź

Jeżeli chodzi o zastosowany materiał, wszystkie powyższe rozwiązania wykazują się dużą trwałością — warto więc zastanowić się nad estetyką całego wykonania, biorąc pod uwagę również stylistykę grobu. Co do samego zdjęcia, warto podjąć decyzję na podstawie wyżej wymienionych punktów.

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto używać perfum arabskich
Jak efektywność zawodowa zależy od snu
Nowoczesne systemy kominowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne systemy kominowe