beading.com.pl

Strona o lifestylu, domu i modzie.

Dom

Styl prowansalski – czym się charakteryzuje?

Styl prowansalski od lat cieszy się wielkim powodzeniem, szczególnie wśród tych, którzy cenią sobie sielską atmosferę. Dlaczego warto urządzić dom w takim właśnie stylu?

Co sprawia, iż styl prowansalski jest tak wyjątkowy?

Styl prowansalski to idealne rozwiązanie dla każdego, dla kogo priorytetem jest rodzinna sielanka. W domu, w którym panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, mieszka się przecież o wiele przyjemniej. Jak osiągnąć taki efekt? Za pomocą odpowiednich elementów wyposażenia wnętrza oraz odpowiednio dobranych dekoracji. Drewniane meble to jedna z najbardziej charakterystycznych cech, jakimi wyróżnia się styl prowansalski. Są to albo meble postarzane, albo antyki – rodzinne pamiątki, które mogą sporo wnieść do każdego wnętrza.

Elementy stylu prowansalskiego

Szafki z wikliny, ozdobne fotele oraz ścienne dekoracje z kamienia – oto kolejne dodatki, o które warto zadbać. Urządzanie wnętrz w stylu prowansalskim wymaga też umiejętnego dobierania dekoracji. Co może się sprawdzić? Żywe kwiaty, które swym zapachem wprowadzą jeszcze ciekawszą atmosfer do takiego wnętrza. Warto postawić na wazon z lawendą, warto też postawić na małe doniczki ze świeżymi ziołami. Dzięki nim wnętrza w stylu prowansalskim staną się jeszcze piękniejsze, a przebywanie w nich będzie nam sprawiać jeszcze więcej radości.

altermag.pl