Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Styl prowansalski – czym się charakteryzuje?

10 grudnia 2020

Styl prowansalski od lat cieszy się wielkim powodzeniem, szczególnie wśród tych, którzy cenią sobie sielską atmosferę. Dlaczego warto urządzić dom w takim właśnie stylu?

Co sprawia, iż styl prowansalski jest tak wyjątkowy?

Styl prowansalski to idealne rozwiązanie dla każdego, dla kogo priorytetem jest rodzinna sielanka. W domu, w którym panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, mieszka się przecież o wiele przyjemniej. Jak osiągnąć taki efekt? Za pomocą odpowiednich elementów wyposażenia wnętrza oraz odpowiednio dobranych dekoracji. Drewniane meble to jedna z najbardziej charakterystycznych cech, jakimi wyróżnia się styl prowansalski. Są to albo meble postarzane, albo antyki – rodzinne pamiątki, które mogą sporo wnieść do każdego wnętrza.

Elementy stylu prowansalskiego

Szafki z wikliny, ozdobne fotele oraz ścienne dekoracje z kamienia – oto kolejne dodatki, o które warto zadbać. Urządzanie wnętrz w stylu prowansalskim wymaga też umiejętnego dobierania dekoracji. Co może się sprawdzić? Żywe kwiaty, które swym zapachem wprowadzą jeszcze ciekawszą atmosfer do takiego wnętrza. Warto postawić na wazon z lawendą, warto też postawić na małe doniczki ze świeżymi ziołami. Dzięki nim wnętrza w stylu prowansalskim staną się jeszcze piękniejsze, a przebywanie w nich będzie nam sprawiać jeszcze więcej radości.

altermag.pl

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

poduszki do sypialni
Dywany wełniane z Polski

Dywany wełniane z Polski

30 października 2021

Roboty automatycznie sprzątające dom

Jesteś zainteresowany reklamą?

Roboty automatycznie sprzątające dom