Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Czego unikać wybierając poduszki do sypialni?

28 kwietnia 2023 poduszki do sypialni

Podstawowe elementy wyposażenia sypialni to przede wszystkim materac i poduszka. To one determinują to, czy ciało będzie mogło ułożyć się zgodnie z naturalnymi krzywiznami. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie komfortu osobie śpiącej. O czym pamiętać szukając idealnej poduszki do sypialni? Jakie rozwiązania są niekorzystne i lepiej ich unikać?

Jakie znaczenie ma dobrze dobrana poduszka?

Dzięki dobrze dobranej poduszce, zdecydowanie poprawia się stan kręgosłupa szyjnego. Odpowiednio podparte barki, szyja i głowa to podstawa komfortowego snu – w szczególności dla osób zmagających się z bezsennością. Dzięki prawidłowemu dopasowaniu tego dodatku sypialnianego, można uniknąć różnorodnych dolegliwości bólowych. W niektórych sytuacjach okazuje się nawet, że uciążliwe migreny można zniwelować praktycznie do zera właśnie poprzez wymianę poduszki na nowy, ergonomiczny model.

Wybór poduszki do sypialni – najczęściej popełniane błędy

Wybór poduszki do sypialni do kwestia, którą warto dokładnie przemyśleć i przeanalizować pod kątem indywidualnych potrzeb. Jakie są najczęściej popełniane błędy, które uniemożliwiają zakup praktycznego i funkcjonalnego modelu, który spełni oczekiwania użytkownika?

  • Pominięcie ergonomii – poduszka, podobnie jak materac, musi zapewniać podparcie kręgosłupowi. Błędem będzie zakup egzemplarza, który pozostawia wolną przestrzeń pod szyją, głową lub barkami.
  • Brak zwrócenia uwagi na pozycję snu – nieco inne poduszki będą odpowiednie dla osób śpiących na plecach, a inne dla użytkowników, którzy w łóżku leżą głównie na boku. Warto wziąć to kryterium pod uwagę i dobrać do niego kształt wybranej poduszki.
  • Pominięcie kwestii materiałów – istotnym aspektem jest to, z jakiego materiału została wykonana poduszka. Egzemplarze słabej jakości nie będą odprowadzały wilgoci, a w efekcie będą się na nich kumulowały różne drobnoustroje.
  • Wybranie złej wysokości – wysokość poduszki to parametr, który należy dobrać nie tylko do własnych upodobań, ale przede wszystkim do krzywizny kręgosłupa. Pominięcie tej kwestii sprawi, że na zbyt wysokiej lub zbyt niskiej poduszce, ciało będzie ułożone niezgodnie z anatomiczną budową.
  • Zakup poduszki puchowej dla alergika – dużym błędem jest kupowanie poduszek puchowych przez osoby ze skłonnościami do alergii. Obecnie można znaleźć wiele modeli z wypełnieniem tekstylnym, które są w pełni bezpieczne, a jednocześnie lekkie, sprężyste i wygodne.

Najważniejsze cechy komfortowej poduszki

Aby wybrana poduszka była komfortowa i wygodna, przed dokonaniem zakupu należy zwrócić uwagę na kluczowe kryteria. Należą do nich czynniki takie jak rodzaj wypełnienia, kształt, stopień twardości czy wysokość. Warto pamiętać o tym, że nie istnieje jedna, uniwersalna poduszka, która byłaby odpowiednia dla każdego. Podczas zakupu należy pamiętać o własnych potrzebach i to do nich dopasować cechy produktu.
 
 Artykuł sponsorowany. 

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

poduszki do sypialni
Dywany wełniane z Polski

Dywany wełniane z Polski

30 października 2021

Roboty automatycznie sprzątające dom

Jesteś zainteresowany reklamą?

Roboty automatycznie sprzątające dom