Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Roboty automatycznie sprzątające dom

27 października 2021 Roboty automatycznie sprzątające dom

Innowacyjne rozwiązania, zastosowane w sprzętach codziennego użytku, ułatwiają wykonywanie podstawowych czynności porządkowych, i w ten sposób pozwalają nam zaoszczędzić czas. Odkurzacze automatyczne, zwane też robotami automatycznymi posiadają szereg funkcji ułatwiających zachowanie czystości w domu, bez większej naszej ingerencji. Urządzenie inteligentnie zaprogramowane samo wybierze tryb sprzątania, pozostawiając powierzchnie perfekcyjnie czyste.

Jak działa robot automatyczny?

Roboty automatyczne są urządzeniami przeznaczonymi do samodzielnego sprzątania. Po włączeniu robot, uprzednio zaprogramowany, wyznacza sobie trasę sprzątania, po której będzie się poruszał. Specjalne czujniki pozwolą urządzeniu unikać pewnych stref np. schodów lub innych powierzchni, które możemy wykluczyć podczas programowania. W ten sposób będziemy sprzątać, jednocześnie zajmując się innym obowiązkami lub po prostu odpoczywając.

Zadaniem robota jest zebranie kurzu i wszelkich zanieczyszczeń z podłogi, jednakże urządzenia 2w1 mają również funkcje mopowania podłogi. Robot myjący, sam wyznacza sobie ilość dozowanego płynu czyszczącego, w ten sposób dobiera optymalną dawkę płynu sprawiając, że nasze podłogi będą odświeżone i czyste na dłużej, przy minimalnym użyciu detergentów. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze wydawane na środki czystości.

Najważniejsze cechy robotów sprzątających

Wyposażenie w czujniki i kamery

Zastosowane w urządzeniu czujniki zbliżeniowe pozwalają robotowi na sprawne poruszanie się po całym domu, bez obaw, że urządzenie zniszczy się, uderzy w coś lub przewróci się na nierównej powierzchni. Kamery sprawiają, że robot myjący nie wraca w to samo miejsce, a po naładowaniu wie, gdzie przerwał swoją pracę.

Łatwe sterowanie

Robotami możemy sterować za pomocą mechanicznych przycisków na urządzeniu lub po przez smartfon, gdzie specjalna aplikacja pozwala na wskazanie harmonogramu sprzątania, wyznaczenie stref zakazanych i barier.

Bezprzewodowość

Roboty automatyczne działają bezprzewodowo. Po naładowaniu baterii na bazie, urządzenie ma określony czas działania. Pozwala mu to na swobodne poruszanie się po domu, bez konieczności szukania gniazdka elektrycznego i ograniczania powierzchni sprzątania przez długość kabla.

Mały rozmiar, lecz duży zbiornik na zanieczyszczania

Roboty myjące są niskie, co ułatwia im sprzątanie w trudno dostępnych miejscach. Posiadają one jednak duże zbiorniki na śmieci, co jest praktyczna funkcją, zwłaszcza dla właścicieli zwierząt.

Sklep Wdomu24.pl oferuje wiele modeli robotów myjących, o różnych funkcjach (nawigacji laserowej, lampy UV), ułatwiających codzienne sprzątanie. Roboty 2w1 są urządzeniami uniwersalnymi, pozwalającymi na odkurzanie dywanów i wykładzin, jak również czyszczenie podłóg na mokro. Jest to doskonała inwestycja dla osób ceniących porządek i swój wolny czas.

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

poduszki do sypialni
Dywany wełniane z Polski

Dywany wełniane z Polski

30 października 2021

Roboty automatycznie sprzątające dom

Jesteś zainteresowany reklamą?

Roboty automatycznie sprzątające dom