beading.com.pl

Strona o lifestylu, domu i modzie.

rozmiar opakowań kartonowych do wysyłki
Lifestyle

Jak dobrać odpowiedni rozmiar opakowań kartonowych do wysyłki?

Handel online wymaga zachowywania coraz wyższych standardów obsługi. Oprócz oferowania szerokiej gamy produktów niezmiernie ważny jest sposób pakowania przesyłek. Znajdujące się wewnątrz towary muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i uszkodzenia mechanicznymi. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy wysyłamy większą ilość przedmiotów o niestandardowych kształtach. Aby mieć gwarancję skutecznego dostarczenia produktu do klienta trzeba zastosować właściwy rodzaj opakowań kartonowych.

Szeroka gama opakowań

Najlepszą formą pakowania paczek są pudełka fasonowe. Są ekologiczne i można je złożyć w kilka sekund bez potrzeby stosowania dodatkowych narzędzi. Kartony fasonowe są oferowane w różnych rozmiarach i kształtach. Trzeba je dobrać tak, aby pakowane przedmioty nie mogły się w środku swobodnie przemieszczać, ani nie były zbyt mocno ściśnięte.

Wytrzymałość i bezpieczeństwo

Nie mniej ważna jest grubość tektury, która wpływa na sztywność pudełek. Po złożeniu, kartony fasonowe są mało podatne na odkształcenia, nawet przy użyciu dużego nacisku. Dlatego nawet małe kartony mogą być z powodzeniem używane do pakowania kosmetyków lub delikatnego sprzętu elektronicznego, jak telefony czy tablety.

Oferta na miarę potrzeb

Hurtownia pudełek oferuje zestawy opakowań dostosowane do konkretnych grup towarowych. Bez problemu zabezpieczymy w ten sposób przedmioty papierowe, które są narażone na uszkodzenia, na przykład czasopisma i plakaty. Większe pudełka znajdą zastosowanie podczas transportu produktów takich jak odzież, obuwie czy książki.

Ekologiczne wypełnienie

Dużą zaletą kartonów fasonowych jest fakt, że mają regularny kształt, dzięki temu nie pozostaje w nich wiele pustej przestrzeni. Jednak niezależnie od kształtu pakowanych produktów, nie należy zapominać o zastosowaniu wypełniaczy. Mogą być to ścinki papieru lub styropianowe granulki. Dzięki temu przedmioty będą perfekcyjnie zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Należy zwrócić uwagę, aby wypełnienie nie powodowało znacznego zwiększenie ciężaru paczki, bo będziemy wtedy ponosić zwiększone koszty wysyłki. Ma to większe znaczenie, jeśli wysyłamy paczki również za granicę naszego kraju.

Skuteczna reklama

Kartony fasonowe w wielu wypadkach można składać nawet bez użycia nawet taśmy klejącej. Jednak użycie taśmy może być doskonałym sposób na reklamę. Taśma z nadrukiem firmowym będzie elegancko prezentować naszą firmę na każdym etapie transportu. Jest to więc tania reklama, dzięki której można skutecznie budować rozpoznawalność marki wśród odbiorców.

Właściwy dobór pudełek fasonowych daje gwarancję dostarczenia towarów do klienta bez uszkodzeń. Tego typu opakowania kartonowe są eleganckie i ekologiczne, a w wielu wypadkach mogą nawet sprawiać wrażenie usługi klasy premium. Dzięki nim produkty mogą być w atrakcyjny sposób zaprezentowane jeszcze przed wyjęciem z pudełka.