beading.com.pl

Strona o lifestylu, domu i modzie.

miód na kaszel
Lifestyle

Miód na kaszel – jaki wybrać?

Istnieje wiele powodów, dla których warto włączyć miód do diety. Wiadomo, że ten składnik menu świetnie wspiera odporność organizmu, dzięki czemu może się doskonale sprawdzić w walce z przeziębieniem. Jaki gatunek miodu najlepiej poradzi sobie w chwili, gdy głównym problemem staje się kaszel?

Jaki miód na kaszel?

Wiadomo, że cennym wsparciem w walce o zdrowie jest miód z lipy, dobre efekty może też przynieść kuracja, w której główną rolę będzie odgrywał miód z sosny. Jako naturalny lek na kaszel, świetnie sprawdza się miód eukaliptusowy, dzięki któremu można skuteczne oczyścić drogi oddechowe z uciążliwej wydzieliny. W walce z suchym kaszlem bardzo dobrze radzi sobie również miód gryczany.

Łączenie z innymi produktami

Aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, można go połączyć z naparem z prawoślazu, dzięki któremu można jeszcze szybciej rozprawić się z kaszlem. W walce z kaszlem mokrym dobrze sprawdza się miód nawłociowy, ceniony też za swe antybakteryjne właściwości. Takie naturalne wsparcie przyda się każdemu z nas, warto zatem docenić miód. W okresie jesienno-zimowym będzie on wartościowym składnikiem diety, dzięki któremu walka z kaszlem stanie się o wiele łatwiejszym zadaniem.

fizjovitae.pl