Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Bezpieczny sposób na zakładanie soczewek kontaktowych

29 stycznia 2022 choroby wzroku

Osoby cierpiące na wady wzroku, takie jak astygmatyzm powinny zamienić tradycyjne okulary na szkła kontaktowe. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ nic nie ogranicza pola widzenia i mogą zapewnić sobie komfort codziennego funkcjonowania w każdych warunkach. Pewnym problemem dla początkujących użytkowników może być zakładanie soczewek. Nie jest to wcale trudne zadanie, choć wymagające pewnej wprawy. Jaki jest bezpieczny sposób na ich zakładanie? I czy szkła korekcyjne dla astygmatyków są naprawdę najlepszym pomysłem? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym poradniku.

Soczewki dla astygmatyków – komfortowa korekta wzroku

Astygmatyzm może powodować niewyraźne widzenie zarówno na obiekty znajdujące się w oddali, jak i przedmioty położone blisko. Przypadłość ta jest niestety bardzo powszechna i może się objawiać takimi dolegliwościami jak bóle głowy i karku, uczucie zmęczenia, regularne bóle oczu i nieostrość widzenia. Powody astygmatyzmu są bardzo różne, ale najczęściej wiążą się z nieprawidłową budową kształtu soczewki lub rogówki, co powoduje załamywanie się światła, a to z kolei prowadzi do widzenia rozmytego i nieostrego obrazu. Nieleczony astygmatyzm może być powodem kolejnych dolegliwości i zaburzać poczucie przestrzeni, dlatego należy mu zdecydowanie przeciwdziałać. Idealnym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe.

Jak zakładać soczewki?

Zakładanie szkieł korekcyjnych to dla astygmatyków obowiązkowy punkt każdego dnia. Soczewki są bowiem znakomitym rozwiązaniem, pozwalającym na pozbycie się wszelkich objaw astygmatyzmu. Ich zakładanie nie powinno nastręczać żadnych trudności, ponieważ wystarczy opanować tylko 4 proste kroki. Przed ich założeniem pamiętaj o dokładnym umyciu rąk mydłem antybakteryjnym, sprawdź także czy soczewka kontaktowa ma półkolisty kształt i nie wywinęła się na drugą stronę. Przytrzymaj górną powiekę, kierując wzrok ku górze, umieść soczewkę na oku, po czym puść powiekę, zamknij oko i odczekaj chwilę, aby soczewka idealnie się do niego dopasowała.

Gdzie kupić najlepsze soczewki dla astygmatyków?

Przy wyborze soczewek najważniejsza jest ich jakość. Ponieważ będą miały kontakt z wrażliwym okiem, muszą być ultra cienkie, delikatne i zapewniać komfort zakładania i użytkowania. Soczewki korekcyjne o najwyższych parametrach jakościowych oferuje marka Acuvue.pl. Tam zakupisz soczewki kontaktowe w różnych wariantach, które idealnie skorygują objawy astygmatyzmu, ale także dowiesz się jak zakładać soczewki w sposób profesjonalny, bezpieczny i wygodny.

Acevue to marka, której warto zaufać. Zaufaj jej i Ty.

Artykuł sponsorowany

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto używać perfum arabskich
Jak efektywność zawodowa zależy od snu
Nowoczesne systemy kominowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne systemy kominowe