Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak dbać o starzejącą się skórę?

4 września 2020

Wiele ludzi, a zwłaszcza kobiety, po osiągnięciu dojrzałości zaczynają myśleć o tym jak powinny pielęgnować swoją skórę. Nie da się ukryć, że cera z czasem traci młodzieńczy blask i dawną elastyczność, a staje się cienka i matowa. Skórę możemy nazywać dojrzałą po osiągnięciu 45 roku życia i właśnie to jest odpowiedni moment na to, aby szczególnie o nią zadbać. Tylko jaka pielęgnacja skóry dojrzałej będzie najlepsza?

Co wpływa na starzenie się skóry?

Najważniejsze to wiedzieć co przyspiesza starzenie się skóry i unikać tych negatywnych czynników. Jednym z nich jest promieniowanie UV. Powinniśmy starać się unikać nadmiernego wystawiania naszej skóry na słońcu. Skóry w ogóle nie powinno się opalać, a w szczególności powinny tego unikać osoby po 45 roku życia. Nie należy także chodzić do solarium. Jeśli już musimy wyjść na słońce to warto stosować specjalne kremy z filtrem, które zmniejszą wchłanianie szkodliwego promieniowania.

Niestety skóra bardzo często starzeje się przez nasze geny. Na to nie mamy wpływu, jednak mimo wszystko warto o nią zadbać, na przykład poprzez stosowanie różnego rodzaju kosmetyków. Dzięki nim możemy zadbać o skórę i dostarczyć jej składników odżywczych, które są dla niej bardzo ważne.

Co opóźnia starzenie skóry?

Najistotniejsze działanie, które zmniejsza ryzyko wystąpienia dużej ilości zmarszczek to odpowiednie nawilżanie skóry. Przesuszona skóra dużo szybciej się starzeje, a ze względu na jej małą sprężystość zmarszczki mają idealne warunki do powstawania. Na rynku kosmetycznym znajdziemy bardzo dużo różnego rodzaju kremów i olejków nawilżających i bardzo dobrze jest z nich regularnie korzystać. Najlepiej nawilżać ciało po każdej kąpieli, bo właśnie wtedy jest najbardziej podatne na wchłanianie wszelkich substancji odżywczych. Ponadto skóra po dłuższym kontakcie z wodą robi się bardzo przesuszona.

Pielęgnacja skóry dojrzałej to także dbanie o odpowiednią higienę. Jest to bardzo istotne. Niedokładnie oczyszczone ciało to idealne siedlisko dla bakterii, a to ma bardzo zły wpływ na skórę. Warto od czasu do czasu odwiedzać kosmetyczkę w celu oczyszczenia porów, to działanie bardzo zdrowe dla naszej cery. Dzięki temu może skuteczniej oddychać.

Warto również zadbać o zdrową dietę. Wiadomo, że zbyt duża ilość cukrów i za mała ilość zdrowych tłuszczy jest niezdrowa dla całego organizmu, ale szczególnie zły wpływ ma na naszą skórę, która przestaje być elastyczna i traci blask.

Używki takie jak palenie papierosów czy nadmierne spożywanie alkoholu wpływają na starzenie się ciała, a w tym również naszej cery. Właśnie dlatego po 45 roku życia powinniśmy zupełnie zrezygnować z tych niezdrowych nawyków.

Unikanie codziennego stresu to istotne działanie w celu spowolnienia starzenia się skóry. Mniej nerwów to dużo zdrowsze ciało, które przez dłuższy czas będzie piękne i młode.

Warto regularnie złuszczać obumarły naskórek, można robić to w domu podczas kąpieli używając różnego rodzaju pellingów.

Należy pamiętać o tym, że skórę mamy jedną przez całe życie i dlatego pielęgnujmy ją zawsze, a nie tylko od chwili, kiedy zauważymy pierwsze zmarszczki.

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto używać perfum arabskich
Jak efektywność zawodowa zależy od snu
Nowoczesne systemy kominowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne systemy kominowe