Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Pierwsze mieszkanie

20 sierpnia 2020

Kupno pierwszego mieszkania zawsze wiąże się z wieloma stresującymi sytuacjami. Większość nich związana jest najczęściej ze sporym poziomem niewiedzy jaki posiada każdy młody człowiek i każda młoda para. W końcu skąd mamy wiedzieć jak wyremontować używane mieszkanie, jak położyć gładź, jak zrobić regipsy czy też jak zrobić równe kafelki razem z fugami?

Oczywiście można wszystkie tego typu prace remontowe zlecić jakiemuś fachowcowi lub całej ekipie remontowej. Musimy jednak wiedzieć, że zawsze będzie się to wiązało ze sporymi kosztami, które trzeba będzie odpowiednio wcześniej spisać i dodać do budżetu jakim dysponujemy na nasze pierwsze własne mieszkanie lub dom.

Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na wynajęcie ekipy remontowej. Cena wynajęcia dwóch lub trzech fachowców to nierzadko koszt nawet 10 czy 15 tysięcy złotych za jedno pomieszczenie i to nie wliczając w koszy ceny zakupu odpowiednich materiałów, a także wynajęcie sprzętu. Dlatego też bardzo wiele młodych par decyduje się na wyremontowanie nowo zakupionego mieszkania lub domu na własną rękę, najczęściej z pomocą najbliższej rodziny. W końcu kto z nas nie słyszał o remoncie ze szwagrem? Duże domowe remonty realizowane we własnym zakresie to swego rodzaju ewenement, który jest rzadko spotykany w państwach zachodnich, takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy Hiszpania. W Polsce jednak ta tradycja domowych remontów przetrwała i nadal jest bardzo silnie zakorzeniona w polskiej kulturze. Jej korzenie sięgają jeszcze czasów komuny i Polski Ludowej. Wtedy nikogo nie było stać na zapłacenie komuś za wykonanie nawet najdrobniejszej naprawy w domu, a co dopiero mówić o wyremontowaniu całego pokoju czy mieszkania. Dlatego każdy musiał radzić sobie sam i uczyć się tego domowego fachu na własną rękę, ucząc się oczywiście na własnych błędach niedoróbkach.

Budżet na pierwsze mieszkanie

Do budżetu, który przeznaczymy na zakup naszego pierwszego mieszkania na własność należy oczywiście oprócz samego kosztu remontu wliczyć również koszt wystroju całego lokum. Mowa tutaj zarówno o zakupie mebli, jak i wszelkiego rodzaju dekoracji i armatury.

Najdrożej wychodzi zdecydowanie kuchnia oraz łazienka. Zakup średniej lub dużej kuchni pod wymiar to koszt zaczynający się od czterech tysięcy złotych, a kończący się na naprawdę poważnych sumach zbliżających się do dwudziestu czy nawet trzydziestu tysięcy złotych. Mówimy tutaj oczywiście o samych meblach kuchennych. Do finalnej ceny należy jednak doliczyć jeszcze koszt zakupu lodówki, piekarnika, okapu, zmywarki czy też kuchenki mikrofalowej – to kolejne kilka, a czasami kilkanaście tysięcy złotych.

Wystrój wnętrz w mieszkaniu

Ważnym pomieszczeniem którego znaczenie wiele osób bagatelizuje, jest również przedpokój. To właśnie to pomieszczenie jest swoistą wizytówką każdego mieszkania, dlatego powinno zostać urządzone z klasą i wyczuciem.

Jak urządzić przedpokój tak żeby godnie reprezentował całe nasze mieszkanie? Przede wszystkim należy postawić na lekkie kolory, które wizualnie powiększają pokój. Dobrze sprawdza się tutaj biel, platyna czy też kolor kremowy.

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

poduszki do sypialni
Dywany wełniane z Polski

Dywany wełniane z Polski

30 października 2021

Roboty automatycznie sprzątające dom

Jesteś zainteresowany reklamą?

Roboty automatycznie sprzątające dom