Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Cechy charakterystyczne minimalistycznego wystroju wnętrz.

7 sierpnia 2020


Aranżacja wnętrz to działania związane zarówno z projektowaniem, jak i samym urządzaniem powierzchni. Dobranie odpowiedniego stylu uzależnione jest przede wszystkim od charakteru i predyspozycji mieszkańców, a także możliwości lokalowych i finansowych inwestorów. Wśród popularnych typów aranżacji wyróżnia się wiele metod. Jednym z powszechnych stylów jest minimalizm. Czym on się charakteryzuje? Jakie posiada cechy szczególne? Jakie barwy i dodatki stosowane są w tego rodzaju technice urządzania wnętrz?
Minimalistyczny wystrój wnętrz to technika, która przypadła do gustu wielu odbiorcom. Brak niepotrzebnych i bezużytecznych dodatków, sprawia przede wszystkim wrażenie sterylności, czystości i przejrzystości.

Cechy charakterystyczne stylu minimalistycznego

Głównym warunkiem jest stworzenie powierzchni z zachowaniem powściągliwości. Rezygnacja z tzw. bibelotów oraz upiększaczy z pewnością pomoże w projektowaniu całego wnętrza.

Barwy i kolory stosowane w minimalizmie

We wnętrzu tym powinny górować barwy jasne, przejrzyste i stonowane.
Odcienie bieli, szarości czy brązu nadają elegancji i wrażenia czystości. Możliwe jest również dodanie odważniejszego koloru z zastosowaniem techniki zapełniania jednej ze ścian. Ostatnio modną techniką jest wykonywanie dwubarwnych ścian np. w postaci szachownicy lub pasów.

Kolory ścian powinny być dopasowane do wielkości wnętrza, jak również mebli, które będą tworzyły całość wystroju. Minimalistyczny wystrój wnętrz to także białe sufity oraz mocna zaznaczony akcent podłogowy. Często stosuje się jednolite kafle lub drewniane podłogi o matowej lub błyszczącej strukturze.

Meble w aranżacji wnętrza minimalistycznego

Powierzchnie o ubogim wystroju powinny posiadać swój własnych charakter. Meble zatem powinny być dobrane do usposobienia mieszkańca. Same moduły i elementy powinny być pozbawione dodatkowych zdobień, rzeźbień, ornamentów czy wystających elementów. Meble, zazwyczaj modułowe, o prostej konstrukcji, mają przede wszystkim być funkcjonalne i komfortowe. Styl ten uwielbia również montaż niskich modułowych segmentów, które można wykorzystać na całej długości pokoju.
Wygodna sofa, prosta pólka rtv, użytkowa szafa, stonowany stolik, to główne elementy wystroju minimalistycznego salonu. Podczas aranżacji należy również zachować bilans pomiędzy kolorem ścian, podłóg, a wszelkich elementów wystroju.
Ważną częścią projektu we wnętrzu minimalistycznym jest oświetlenie. Dobranie odpowiedniej lampy czy klosza może okazać się kłopotliwe. Styl minimalistyczny wymaga pewnej rozwagi, a zbytnia przesadność może sprawić, iż mieszkanie stanie się tandetne i przesadzone.

Proste, niewyróżniające się klosze, jednobarwne lampy wiszące czy dobrane lampy stojące z chromowaną podstawą świetnie nadadzą się do wnętrza o minimalistycznym wystroju.
Tego rodzaju projekty powinny zapewniać mieszkańcom spokój, czystość i komfort. Styl ten wykorzystywany jest w przestronnych powierzchniach, a jego główną doktryną jest zasada: im mniej, tym lepiej.

Redakcja beading.com.pl

Zespół redakcyjny w "Beading" składa się z osób, które pasjonują się dostarczaniem praktycznych wskazówek i inspiracji w różnych dziedzinach życia codziennego. Dzięki różnorodnym kompetencjom w zakresie domu, finansów, stylu życia, mody i urody, każdy członek zespołu wnosi własną, unikalną perspektywę na platformę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

poduszki do sypialni
Dywany wełniane z Polski

Dywany wełniane z Polski

30 października 2021

Roboty automatycznie sprzątające dom

Jesteś zainteresowany reklamą?

Roboty automatycznie sprzątające dom