beading.com.pl

Strona o lifestylu, domu i modzie.

Dom Lifestyle

Idealne płytki do łazienki

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, w którym każdego dnia spędzamy dużo czasu, na przykład podczas porannej toalety czy też kąpieli wieczornej. Aby wnętrze to było praktyczne oraz funkcjonalne warto zawsze wybrać takie płytki, które to posłużą niezawodnie przez szereg długich lat. Jakie zatem wybrać płytki do łazienki?

Płytki łazienkowe odporne na wodę

Obecnie wybór płytek do łazienek jest na rynku budowlanym ogromny. Decydując się na zakup warto zawsze wybrać takie, które to będą niezawodnie służyły przez długi czas.

Otóż jak powszechnie wiadomo łazienka należy do pomieszczeń narażonych na niemalże codzienne powstawanie pary wodnej, zatem wymaga ona posiadania odpowiednich materiałów.

Pomieszczenie to jest bowiem w dużym stopniu narażone na powstawanie grzybów czy pleśni, które to bardzo lubią wilgoć powstającą podczas gorących kąpieli. W związku z tym warto zawsze wybrać takie płytki łazienkowe, które to będą cechować się bardzo dużą odpornością na szkodliwe działanie wody.

Dziś na rynku nie brakuje wysokiej jakości, solidnych płytek podłogowych oraz ściennych, które to potrafią doskonale służyć w takich pomieszczeniach jak kuchnie czy łazienki.

Płytki łazienkowe – mnogość wzorów oraz szeroka paleta barw

Obecnie oferowane w wielu sklepach płytki ścienne czy podłogowe dają każdemu użytkownikowi mieszkania bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Od pewnego czasu producenci bowiem dbają bowiem o to, aby każdy klient zainteresowany zakupem mógł wybierać spośród mnogości kolorów, wzorów oraz rozmiarów. Ponadto dostępne płytki łazienkowe odznaczają się różnorodnymi kształtami glazury.

Dzięki temu każdy klient może wybrać takie płytki, które to będą doskonale wpisywać się w aranżację jego mieszkania.

I co najważniejsze wszystkie wysokiej jakości płytki łazienkowe są nienasiąkliwe, dzięki czemu nie przepuszczają wilgoci w głąb ścian.

Uniwersalne i nowoczesne płytki łazienkowe

Kafelki uniwersalne to takie, które są odpowiednio przygotowane do montażu zarówno na posadzkach, jak i na poszczególnych ścianach. Wyłożenie tych obu płaszczyzn podobnymi kafelkami bardzo często skutkuje osiągnięciem pięknego oraz niebywale eleganckiego i spójnego wystroju.

Wśród tych klientów, którzy to nade wszystko cenią sobie nowoczesność dużą popularnością cieszą się płytki łazienkowe imitujące drewno, które to pozwalają stworzyć naturalną oraz niezwykle ciekawą przestrzeń w każdym mieszkaniu.

Jakie wybrać płytki łazienkowe?

Wśród wielu oferowanych płytek dużym uznaniem wśród tysięcy klientów cieszą się płytki nowoczesne, które to poprzez zastosowanie nieco odważnych barw oraz minimalistycznych deseni potrafią w każdym domu wprowadzić niecodzienny oraz bardzo przytulny klimat.

Z kolei dla pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym polecane są płytki uniwersalne w bardziej stonowanej kolorystyce oraz o ciepłym wydźwięku.

Posiadając łazienkę o małym metrażu warto zainwestować w duże oraz raczej jasne kafle, które to zawsze optycznie powiększą przestrzeń. Z kolei dla wszystkich miłośników natury polecane są przede wszystkim modele w ciekawe wzory z drewna oraz kamienia.

Bogata oferta sprawia, że każdy klient może wybrać płytki, które to będą pięknie prezentować się w jego łazience.